XV Mistrzostwa Polski Policji - relacja

uczestnicy Mistrzostw

XV Mistrzostwa Polski Policji, jednoczesne VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym zorganizowane zostały w tym roku w dniach 7-9 września przez ZW NSZZ Policjantów w Gdańsku, Koło PZW Policyjne Gdynia, Koło PZW nr 21 KWP Gdańsk przy współpracy z KWP Gdańsk, Okręgiem PZW Gdańsk i Pomorską Grupą Wojewódzka IPA, a łowiskiem był kan. Śledziowy.

Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a uczestniczyło w nich 62 zawodników reprezentujących Policję, Straż Graniczną, Straż Pożarną, Wojsko oraz Służbę Leśną.

Mimo, że łowiska w naszym rejonie mają wśród wędkarzy opinię trudnych i technicznych, to tym razem gro zawodników potrafiło sobie z tym poradzić namawiając ryby w kan. Śledziowym do współpracy, dzięki czemu osiągnęło bardzo dobre wyniki.

Zawody udało się również rozegrać przy naprawdę bardzo ładnej pogodzie, a nade wszystko że w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Zwycięzcami w poszczególnych klasyfikacjach zostali i na podium stanęli:

XV Mistrzostwa Polski Policji,

kategoria drużynowa:

1. MIX Policyjny Gdańsk-Białystok

2. KWP Katowice

3. Koło PZW „Wodnik” Policja Włocławek

kategoria indywidualna:

1. Remigiusz Zielonka

2. Marcin Ostrowski

3. Kamil Maciejczyk

VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych,

kategoria drużynowa:

1. MIX Policyjny Gdańsk-Białystok

2. Pomorsko-Mazurska (wojsko)

3. KWP Katowice

kategoria indywidualna:

1. Remigiusz Zielonka

2. Sławomir Matelski

3. Marcin Ostrowski

Fundatorami pucharów, którymi uhonorowano zwycięzców byli: Komendant Główny Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, ZG NSZZ Policjantów, ZW NSZZ Policjantów w Gdańsku, Portal Gdańsk, IPA Sekcja Polska Pomorska Grupa Wojewódzka oraz Koło PZW Policyjne Gdynia.

Warto również zaznaczyć iż Mistrzostwa wsparło bezinteresownie kilka firm, dzięki czemu wszyscy uczestnicy wyjechali do domów z uśmiechem na twarzy, gdyż oprócz wręczonych nagród rozlosowano wśród wszystkich uczestników atrakcyjne wędkarskie upominki.

Podwójnym drużynowym Mistrzem Polski została drużyna „MIX Policyjny Gdańsk-Białystok”, zatem przyszłoroczne Mistrzostwa zostaną również zorganizowane na Pomorzu, na które już teraz organizatorzy zapraszają wszystkich mundurowych wędkarzy.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw w załącznikach poniżej, a do obejrzenia galerii zdjęci zapraszamy na nasz fanpage pod linkiem:

Słowa uznania i podziękowania należą się właśnie tym którzy Mistrzostwa wspierali:

sponsorzy